הצטרפו אל +900 גולשים, המקבלים עדכונים שוטפים על תוכן עדכני ובלעדי של חדשות, מדריכים וסיקורים למחשבים ולסלולר


Joomla Extensions powered by Joobi

Written on 30/06/2022, 05:14 by Y4PC
how-to-take-scrolling-screenshots-on-androidצילומי מסך ארוכים מיועדים בעיקר לצילום מאמרים, אתרים והתכתבויות בוואטסאפ או בטלגרם. יש יצרניות המציעות למשתמשים אפליקציה מובנית לצילום מסך...
Written on 29/06/2022, 05:11 by Y4PC
how-to-add-fps-counter-in-originגיימרים, במיוחד אלה שמשתתפים בתחרויות eSports, נוהגים לבדוק כמה FPS הם מקבלים במשחקים שהם משחקים בהם כדי לוודא שהם מקבלים את ה- FPS הגבוה ביותר...
Written on 26/06/2022, 05:03 by Y4PC
how-to-disable-origin-notificationsהתראות יכולות להיות מאוד מציקות לפעמים אבל גם מאוד יעילות כאשר הן מתריעות על דברים חשובים. בתוכנת אוריג'ין יש אזור ייעודי המוקדש כולו לנושא...
Written on 23/06/2022, 05:06 by Y4PC
disable-information-sharing-with-originכמעט כל חברה היום רוצה שהמשתמשים והלקוחות שלה ישתפו איתה מידע. בין אם זה מידע אישי או בין אם זה מידע שקשור לתוכנה, לאפליקציה או לכל שירות אחר...
Written on 21/06/2022, 04:03 by Y4PC
how-to-create-new-game-folder-for-originנגמר לכם המקום הפנוי בכונן שבו נמצאת תיקיית המשחקים של אוריג'ין (Origin) ? אל דאגה ! תוכנת אוריג'ין מאפשרת לכם ליצור תיקיית משחקים חדשה בכונן...
Written on 19/06/2022, 05:17 by Y4PC
text-to-speech-online-converterTTS או בשמה המלא text-to-speech, היא טכנולוגיה הממירה טקסט לדיבור ומסוגלת להקריא מילים ומשפטים בקול רם. בטכנולוגיה הזו משתמשים בעיקר אנשים בעלי...
Written on 16/06/2022, 04:38 by Y4PC
how-to-remove-unwanted-objects-from-photos-with-magic-eraserמכירים את זה שחבר שלכם מצלם אתכם במקום מאוד יפה ואחרי שהוא שולח לכם את התמונה אתם פתאום שמים לב שנדחפו אליה אנשים שאתם לא מכירים או מופיעים בה...
Written on 15/06/2022, 05:26 by Y4PC
5-tips-and-tricks-for-steamסטים (Steam) היא הפלטפורמה המובילה כיום בתחום הגיימינג למחשבים נייחים וניידים. היא משמשת גם כחנות לרכישת משחקים וגם מאפשרת לגיימרים לשחק דרכה...
Written on 12/06/2022, 04:45 by Y4PC
how-to-enable-dark-mode-in-firefoxיש לא מעט אנשים שלא מסוגלים לעבוד בלי מצב כהה. הוא מקל על העיניים בלילה או כשהחדר חשוך, משפר את נראות הטקסט וגם מאריך את חיי הסוללה במחשבים...
Written on 09/06/2022, 03:48 by Y4PC
how-to-see-song-lyrics-on-spotifyמכירים את זה שלפעמים יוצא לכם להתווכח עם חבר על מילים של שיר מסוים ? ספוטיפיי (Spotify) מאפשרת לכם לראות את המילים של השיר המתנגן באפליקציה, כך...

שומרים על הפרטיות: כיצד להתכתב בצ'אט סודי בטלגרם

הצ'אט הסטנדרטי בטלגרם (Telegram), זה שאתם בדרך כלל מתכתבים דרכו עם החברים, אינו מוצפן מקצה לקצה כברירת מחדל. בצ'אט הסודי שמוצפן מקצה לקצה שטלגרם מציעה למשתמשיה, רק אתם ומי שאתם מתכתבים איתו יכולים לראות את ההודעות בצ'אט.

אז אם אתם מעוניינים להתכתב עם מישהו או מישהי בצ'אט מוצפן מקצה לקצה, תצטרכו להשתמש בצ'אט הסודי בטלגרם שהוא צ'אט שונה מהצ'אט הרגיל ובמדריך זה נסביר מה היתרונות שלו ואיך משתמשים בו.

מה זה צ'אט סודי בטלגרם

כשמדובר על פרטיות, אין ספק שטלגרם הרבה יותר טובה ובטוחה מאפליקציות מסרים מיידיים אחרות כמו וואטסאפ או פייסבוק. טלגרם מבוססת על קוד פתוח (open-source) וניתן לצפות בו באינטרנט, כך שמומחי אבטחה תמיד יכולים לבדוק אותו.

לצ'אט הסודי בטלגרם יש מספר יתרונות מאוד חשובים והם:

1. הצפנה מקצה לקצה - ההתכתבויות בצ'אט הסודי מוצפנות מקצה לקצה, כך שרק אתם והמשתמש שאיתו אתם מתכתבים יכולים לראות אותן. הצ'אט נשמר רק על המכשירים של שני הצדדים ולא בשרתים של טלגרם.

2. העברת הודעות - לא ניתן להעביר את ההודעות שנשלחות בצ'אט הסודי למשתמשים אחרים.

3. צילומי מסך - אם מישהו שאתם מתכתבים איתו מצלם את המסך של הצ'אט, אתם מיד תקבלו הודעה שהתבצע צילום מסך, אך קחו בחשבון שהצ'אט הסודי ילשין גם עליכם אם תצלמו את המסך. בנוסף, מבדיקה שערכנו, מצאנו שבעלי מכשיר אנדרואיד לא יכולים לצלם מסך בצ'אט הסודי, אך בעלי אייפון כן יכולים.

4. השמדה עצמית של הודעות, תמונות וסרטונים - הצ'אט הסודי כולל בתוכו מנגנון השמדה עצמית. תוכלו להגדיר תוך כמה זמן אתם מעוניינים שטלגרם תימחק את ההודעה באופן אוטומטי. זה תקף על תמונות, סרטונים והודעות טקסט. הן פשוט יעלמו כלא היו.

אגב, הצ'אט הסודי זמין רק בהתכתבויות של אחד על אחד ולא בקבוצות.

איך מתחילים צ'אט סודי בטלגרם

אז אם החלטתם שאתם רוצים להתכתב עם מישהו או מישהי בצ'אט הסודי של טלגרם, עקבו אחר השלבים הבאים:

1. הפעילו את אפליקציית טלגרם במכשיר שלכם --> לחצו על הסמל בצורת עיפרון שמופיע בצד ימין בחלק התחתון של המסך כדי להתחיל שיחת צ'אט חדשה.

הערות: צילומי המסך במדריך זה נלקחו מאפליקציית טלגרם המותאמת למכשירי אנדרואיד. כדי להתחיל שיחת צ'אט חדשה במכשיר אייפון, לחצו על הסמל בצורת עיפרון שמופיע בצד ימין, בחלק העליון של המסך.

התחלת צ'אט בטלגרם

2. בחלון שנפתח, לחצו על 'New Secret Chat' (צ'אט סודי חדש).

התחלת צ'אט סודי חדש בטלגרם

3. בחרו מהרשימה את האדם שאיתו אתם רוצים להתכתב בצ'אט הסודי. תוכלו גם לבצע חיפוש לפי השם שלו על ידי לחיצה על זכוכית המגדלת (חיפוש) שמופיעה בחלק העליון, בצד ימין של החלון ולאחר מכן הקלידו את השם שלו או שלה בחלונית החיפוש.

בחרו עם מי אתם רוצים להתכתב בצ'אט הסודי

כעת חלון הצ'אט הסודי ייפתח ותוכלו להתכתב בפרטיות עם האדם שבחרתם.

הגדרת טיימר להשמדה עצמית של הודעות

אם אתם והאדם שאיתו אתם מתכתבים הסכמתם שאתם רוצים שכל הודעה שתכתבו בצ'אט, או כל תמונה וסרטון שתשלחו יימחקו אוטומטית לאחר זמן מסוים שאותו אתם תקבעו, עקבו אחר השלבים הבאים:

1. לחצו על שלוש הנקודות (תפריט) שמופיעות בחלק העליון, בצד ימין בחלון הצ'אט --> בתפריט שנפתח, לחצו על 'Set self-destruct timer'.

הערה: במכשירי אייפון, הטיימר להשמדה עצמית נמצא בחלונית שבה מקלידים הודעות בצ'אט.

הגדרת טיימר להשמדה עצמית של הודעות בטלגרם

2. בחרו לאחר כמה זמן אתם מעוניינים שההודעות בצ'אט יימחקו אוטומטית. ניתן לבחור משניה אחת עד ל- 30 שניות, או דקה, שעה, יום ו- שבוע.

הגדירו לאחר כמה שניות, דקות או ימים ההודעות בצ'אט הסודי בטלגרם ימחקו אוטומטית

לאחר שאתם או האדם שאיתו אתם מתכתבים תשלחו הודעה בצ'אט הסודי, יופעל טיימר וכשהזמן יחלוף, ההודעות בצ'אט יימחקו.

ניקוי היסטוריית הצ'אט או מחיקת הצ'אט

הצ'אט הסודי בטלגרם מאפשר לכם למחוק את היסטוריית הצ'אט, כלומר, את כל ההודעות שאתם שלחתם ואת כל ההודעות ששלחו לכם בצ'אט, וכל זה בלחיצת כפתור. לאחר שתמחקו את ההודעות, הם ימחקו גם בחלון הצ'אט שלכם וגם בחלון הצ'אט של האדם שאיתו אתם מתכתבים.

בנוסף לכך, תוכלו למחוק לגמרי את הצ'אט ביניכם, כך שלא יהיה זכר להתכתבות, כך תעשו זאת:

1. בחלון הצ'אט הסודי לחצו על שלוש הנקודות (תפריט) שמופיעות בחלק העליון של החלון (מוסבר בסעיפים 1-3 בחלק 'התחלת צ'אט סודי') --> בתפריט שנפתח, בחרו ב- 'Clear history' כדי למחוק את כל ההודעות שמופיעות בחלון הצ'אט הסודי. בחרו ב- 'Delete chat' כדי למחוק את כל חלון הצ'אט.

מחיקת היסטוריית הצ'אט או מחיקת חלון הצ'אט

טיפים וטריקים לאפליקציית טלגרם

אם אתם מחפשים אחר אפליקציה שתאפשר לכם להתכתב בצ'אטים מוצפנים מקצה לקצה גם בהתכתבות פרטית וגם בקבוצות, סיגנל (Signal) יכול להיות פתרון מצוין עבורכם.

Comments powered by CComment