Y4PC COMPUTER EXPERTS 1000 200

 


הצטרפו אל +900 גולשים, המקבלים עדכונים שוטפים על תוכן עדכני ובלעדי של חדשות, מדריכים וסיקורים למחשבים ולסלולר


Joomla Extensions powered by Joobi

Written on 04/03/2021, 06:52 by Y4PC
how-to-report-spam-messages-on-facebookשלחו לכם הודעה בפייסבוק המכילה תכנים פוגעניים כמו אלימות, פורנוגרפיה, איומים, בריונות וכדומה ? או אולי מישהו מנסה לדוג את החשבון שלכם על ידי כך...
Written on 03/03/2021, 06:21 by Y4PC
instagram-new-live-roomsאינסטגרם (Instagram) הכריזה על תכונה חדשה באפליקציה אשר נקראת Live Rooms (או בעברית "חדרים חיים") שבאמצעותה המארחים יוכלו לצרף לשידור החי עוד 3...
Written on 02/03/2021, 06:21 by Y4PC
breaking-the-myths-about-zoom-video-callsאמרו לכם שהבוס או המורה שלכם יכולים לדעת אם אתם משחקים במשחקים או משתמשים באפליקציות כלשהן בזמן שיחת זום (Zoom) ? שמעתם מחבר שגם אם אתם משתיקים...
Written on 01/03/2021, 06:33 by Y4PC
how-to-silence-chat-forever-on-whatsappנכון שגם אתם נמצאים באיזו קבוצה אחת או שתיים בוואטסאפ (Whatsapp) שכמות ההודעות שנשלחות בה היא בלתי נסבלת ? וואטסאפ תמיד איפשרה למשתמשים...
Written on 28/02/2021, 06:31 by Y4PC
how-to-set-custom-notifications-in-whatsappוואטסאפ (Whatsapp) מאפשרת למשתמשים להגדיר לכל אחד מאנשי הקשר שלהם התראות מותאמות אישית להודעות ושיחות נכנסות, כך שיוכלו לדעת מי שלח הודעה או מי...
Written on 25/02/2021, 07:39 by Y4PC
how-to-rotate-pc-or-laptop-screenהילד שיחק במחשב והחזיר לכם אותו עם תצוגה הפוכה ? או אולי לחצתם בטעות על כמה מקשים שגרמו לתצוגה להתהפך ? ווינדוס (Windows) מאפשרת למשתמשים לסובב...
Written on 24/02/2021, 06:37 by Y4PC
israel-instagram-users-can-add-music-to-storyלפני יותר משנתיים אינסטגרם (Instagram) השיקה פיצ'ר חדש המאפשר למשתמשים ברחבי העולם להוסיף מוזיקה לסטוריז שהם מפרסמים באפליקציה. עד היום, רק...
Written on 23/02/2021, 08:20 by Y4PC
how-to-enable-blue-light-filter-on-galaxyהאור הכחול שנפלט ממסכי המחשב, הסמארטפונים והטאבלטים, ידוע כמזיק במיוחד בגלל שתי סיבות עיקריות: הוא מעכב את ייצור הורמון המלטונין אשר מופרש בחושך...
Written on 21/02/2021, 06:36 by Y4PC
how-to-send-disappearing-messages-in-whatsappוואטסאפ (Whatsapp), אפליקציית המסרים המיידיים הפופולרית שמנסה כל הזמן לשמור על משתמשיה קרוב אליה על ידי הוספת תכונות שימושיות שלמתחרות שלה יש...
Written on 18/02/2021, 06:46 by Y4PC
how-to-create-folders-in-telegramטלגרם (Telegram), אפליקציית המסרים המיידיים הפופולרית, מאפשרת לנו לעשות המון דברים - להתכתב עם המשפחה, החברים הקרובים והקולגות, להשתתף בדיונים...

שומרים על הפרטיות: כיצד להתכתב בצ'אט סודי בטלגרם

הצ'אט הסטנדרטי בטלגרם (Telegram), זה שאתם בדרך כלל מתכתבים דרכו עם החברים, אינו מוצפן מקצה לקצה כברירת מחדל. בצ'אט הסודי שמוצפן מקצה לקצה שטלגרם מציעה למשתמשיה, רק אתם ומי שאתם מתכתבים איתו יכולים לראות את ההודעות בצ'אט.

אז אם אתם מעוניינים להתכתב עם מישהו או מישהי בצ'אט מוצפן מקצה לקצה, תצטרכו להשתמש בצ'אט הסודי בטלגרם שהוא צ'אט שונה מהצ'אט הרגיל ובמדריך זה נסביר מה היתרונות שלו ואיך משתמשים בו.

מה זה צ'אט סודי בטלגרם

כשמדובר על פרטיות, אין ספק שטלגרם הרבה יותר טובה ובטוחה מאפליקציות מסרים מיידיים אחרות כמו וואטסאפ או פייסבוק. טלגרם מבוססת על קוד פתוח (open-source) וניתן לצפות בו באינטרנט, כך שמומחי אבטחה תמיד יכולים לבדוק אותו.

לצ'אט הסודי בטלגרם יש מספר יתרונות מאוד חשובים והם:

1. הצפנה מקצה לקצה - ההתכתבויות בצ'אט הסודי מוצפנות מקצה לקצה, כך שרק אתם והמשתמש שאיתו אתם מתכתבים יכולים לראות אותן. הצ'אט נשמר רק על המכשירים של שני הצדדים ולא בשרתים של טלגרם.

2. העברת הודעות - לא ניתן להעביר את ההודעות שנשלחות בצ'אט הסודי למשתמשים אחרים.

3. צילומי מסך - אם מישהו שאתם מתכתבים איתו מצלם את המסך של הצ'אט, אתם מיד תקבלו הודעה שהתבצע צילום מסך, אך קחו בחשבון שהצ'אט הסודי ילשין גם עליכם אם תצלמו את המסך. בנוסף, מבדיקה שערכנו, מצאנו שבעלי מכשיר אנדרואיד לא יכולים לצלם מסך בצ'אט הסודי, אך בעלי אייפון כן יכולים.

4. השמדה עצמית של הודעות, תמונות וסרטונים - הצ'אט הסודי כולל בתוכו מנגנון השמדה עצמית. תוכלו להגדיר תוך כמה זמן אתם מעוניינים שטלגרם תימחק את ההודעה באופן אוטומטי. זה תקף על תמונות, סרטונים והודעות טקסט. הן פשוט יעלמו כלא היו.

אגב, הצ'אט הסודי זמין רק בהתכתבויות של אחד על אחד ולא בקבוצות.

איך מתחילים צ'אט סודי בטלגרם

אז אם החלטתם שאתם רוצים להתכתב עם מישהו או מישהי בצ'אט הסודי של טלגרם, עקבו אחר השלבים הבאים:

1. הפעילו את אפליקציית טלגרם במכשיר שלכם --> לחצו על הסמל בצורת עיפרון שמופיע בצד ימין בחלק התחתון של המסך כדי להתחיל שיחת צ'אט חדשה.

הערות: צילומי המסך במדריך זה נלקחו מאפליקציית טלגרם המותאמת למכשירי אנדרואיד. כדי להתחיל שיחת צ'אט חדשה במכשיר אייפון, לחצו על הסמל בצורת עיפרון שמופיע בצד ימין, בחלק העליון של המסך.

התחלת צ'אט בטלגרם

2. בחלון שנפתח, לחצו על 'New Secret Chat' (צ'אט סודי חדש).

התחלת צ'אט סודי חדש בטלגרם

3. בחרו מהרשימה את האדם שאיתו אתם רוצים להתכתב בצ'אט הסודי. תוכלו גם לבצע חיפוש לפי השם שלו על ידי לחיצה על זכוכית המגדלת (חיפוש) שמופיעה בחלק העליון, בצד ימין של החלון ולאחר מכן הקלידו את השם שלו או שלה בחלונית החיפוש.

בחרו עם מי אתם רוצים להתכתב בצ'אט הסודי

כעת חלון הצ'אט הסודי ייפתח ותוכלו להתכתב בפרטיות עם האדם שבחרתם.

הגדרת טיימר להשמדה עצמית של הודעות

אם אתם והאדם שאיתו אתם מתכתבים הסכמתם שאתם רוצים שכל הודעה שתכתבו בצ'אט, או כל תמונה וסרטון שתשלחו יימחקו אוטומטית לאחר זמן מסוים שאותו אתם תקבעו, עקבו אחר השלבים הבאים:

1. לחצו על שלוש הנקודות (תפריט) שמופיעות בחלק העליון, בצד ימין בחלון הצ'אט --> בתפריט שנפתח, לחצו על 'Set self-destruct timer'.

הערה: במכשירי אייפון, הטיימר להשמדה עצמית נמצא בחלונית שבה מקלידים הודעות בצ'אט.

הגדרת טיימר להשמדה עצמית של הודעות בטלגרם

2. בחרו לאחר כמה זמן אתם מעוניינים שההודעות בצ'אט יימחקו אוטומטית. ניתן לבחור משניה אחת עד ל- 30 שניות, או דקה, שעה, יום ו- שבוע.

הגדירו לאחר כמה שניות, דקות או ימים ההודעות בצ'אט הסודי בטלגרם ימחקו אוטומטית

לאחר שאתם או האדם שאיתו אתם מתכתבים תשלחו הודעה בצ'אט הסודי, יופעל טיימר וכשהזמן יחלוף, ההודעות בצ'אט יימחקו.

ניקוי היסטוריית הצ'אט או מחיקת הצ'אט

הצ'אט הסודי בטלגרם מאפשר לכם למחוק את היסטוריית הצ'אט, כלומר, את כל ההודעות שאתם שלחתם ואת כל ההודעות ששלחו לכם בצ'אט, וכל זה בלחיצת כפתור. לאחר שתמחקו את ההודעות, הם ימחקו גם בחלון הצ'אט שלכם וגם בחלון הצ'אט של האדם שאיתו אתם מתכתבים.

בנוסף לכך, תוכלו למחוק לגמרי את הצ'אט ביניכם, כך שלא יהיה זכר להתכתבות, כך תעשו זאת:

1. בחלון הצ'אט הסודי לחצו על שלוש הנקודות (תפריט) שמופיעות בחלק העליון של החלון (מוסבר בסעיפים 1-3 בחלק 'התחלת צ'אט סודי') --> בתפריט שנפתח, בחרו ב- 'Clear history' כדי למחוק את כל ההודעות שמופיעות בחלון הצ'אט הסודי. בחרו ב- 'Delete chat' כדי למחוק את כל חלון הצ'אט.

מחיקת היסטוריית הצ'אט או מחיקת חלון הצ'אט

טיפים וטריקים לאפליקציית טלגרם

אם אתם מחפשים אחר אפליקציה שתאפשר לכם להתכתב בצ'אטים מוצפנים מקצה לקצה גם בהתכתבות פרטית וגם בקבוצות, סיגנל (Signal) יכול להיות פתרון מצוין עבורכם.

Comments powered by CComment