Y4PC COMPUTER EXPERTS 1000 200

 


הצטרפו אל +900 גולשים, המקבלים עדכונים שוטפים על תוכן עדכני ובלעדי של חדשות, מדריכים וסיקורים למחשבים ולסלולר


Joomla Extensions powered by Joobi

Written on 19/06/2019, 05:31 by Y4PC
how-to-cancel-paypal-automatic-paymentאנשים רבים מעדיפים לשלם על שירותים מסוימים שהם מקבלים בהוראת קבע או בחיובים אוטומטיים שמתבצעים מידי חודש/שנה דרך חשבון הפייפאל. שירותים...
Written on 17/06/2019, 04:40 by Y4PC
3-recommended-voice-recorder-apps-androidאפליקציות להקלטת קול נפוצות מאוד בקרב סטודנטים שבדרך כלל מקליטים הרצאות, אנשי עסקים שצריכים להקליט פגישות חשובות, יוצרי תוכן שאוהבים להקליט...
Written on 16/06/2019, 04:57 by Y4PC
how-to-add-colors-to-folders-in-windows-10כמה תיקיות יש לכם במחשב ? עשרות ? מאות ? אלפים ? אומנם אפשר לזהות תיקיות חשובות לפי השם שלהן, אך אם יש לכם אפשרות לצבוע אותן ולדעת תוך שניות...
Written on 13/06/2019, 06:22 by Y4PC
how-to-send-whatsapp-messages-to-yourselfכנראה שזה המדריך הכי מוזר שכתבנו אי פעם, אבל יודעים מה... ככל שחושבים על זה יותר ויותר אז אפשר להבין למה זה יכול להיות שימושי לשלוח הודעות...
Written on 10/06/2019, 05:00 by Y4PC
how-to-change-default-installation-folder-in-windows-10כאשר מתקינים תוכנה חדשה במערכת ההפעלה Windows 10, היא תותקן בדרך כלל על כונן C כברירת מחדל, שזה בעצם הכונן שעליו מותקנת מערכת ההפעלה. בתוך...
Written on 05/06/2019, 05:50 by Y4PC
how-to-recover-deleted-files-with-diskdrillתתארו לכם שיום אחד התמונות, הסרטונים, המסמכים ושאר הקבצים החשובים לכם נמחקים מהדיסק הקשיח, דיסק און קי, או מכרטיס הזיכרון של המצלמה או הסמארטפון...
Written on 03/06/2019, 05:00 by Y4PC
how-to-recover-word-documentsזה קרה כמעט לכולם - מסמך שעבדתם עליו דקות או אפילו שעות ארוכות, פתאום נעלם או נסגר בגלל הפסקת חשמל או כי הסוללה במחשב נגמרה, או מפני שבטעות...
Written on 30/05/2019, 05:08 by Y4PC
how-to-edit-and-combine-multiple-audio-filesאם אתם רוצים לאחד/למזג מספר שירים או מספר קבצי אודיו בפורמטים שונים כמו mp3, m4a, wav, flac ועוד... לתוך קובץ אחד, אנחנו רוצים שתכירו כלי חינמי...
Written on 29/05/2019, 11:44 by Y4PC
online-archive-extractorאם קיבלתם או הורדתם קובץ דחוס ואתם מעוניינים לחלץ את הקבצים שיש בתוכו, במדריך הבא נסביר לכם כיצד תוכלו לעשות באמצעות כלי חינמי התומך בכל...
Written on 27/05/2019, 04:38 by Y4PC
how-to-cut-audio-files-onlineאם יש לכם קובץ אודיו בפורמט mp3, wav, m4a, flac ועוד.. שאתם רוצים לחתוך ממנו קטע או קטעים מסוימים כדי להכין מהם רינגטון מדליק, או אם אתם רוצים...

כך תבדקו אם כתובת האימייל שלכם נחשפה על ידי האקרים

אתר בשם Haveibeenpwned יראה לכם אם גנבו מכם פרטים כמו: כתובת אימייל, שם משתמש וסיסמא או האם פרטים אלו נחשפו באחת מפריצות האקרים שהיו בעבר. האתר מאפשר לגולשים להכניס את כתובת המייל שלהם ולבדוק האם היא נחשפה בעבר ופורסמה באחת מהרשימות שההאקרים חשפו.

בידי האתר יש את הנתונים אשר נחשפו בפריצות גדולות מהעבר לאתרים כמו סוני Sony, אדובי Adobe, אשלי מדיסון Ashley Madison ועוד..

האתר נוצר בשנת 2010 על ידי בלוגר אוסטרלי שהוא גם מומחה באבטחת מידע ושמו הוא טרוי האנט Troy Hunt. טרוי גם שייך לתוכנית המומחים של מיקרוסופט שנקראת Microsoft Regional director program והמטרה המרכזית שלו היא לאפשר לגולשים לבדוק האם כתובת האימייל Email שלהם נחשפה באחת מהרשימות המופיעות באתר pastebin.com או האם האם הפרטים האישיים שלהם נגנבו באחת הפריצות שהיו באתר אדובי Adobe בשנת 2013, יאהו Yahoo בשנת 2012, סוני 2011 ועוד מקרים דומים בהם האקרים חשפו נתונים אישיים של גולשים שהיו רשומים בהם.

אתם תתפלאו למצוא את האימייל שלכם באחת מהרשימות שההאקרים חשפו

הפריצה הכי גדולה עד היום הייתה באתר אדובי. בפריצה הזאת האקרים הצליחו לגנוב נתונים של מעל ל-153 מיליון משתמשים שרשומים במסד הנתונים של אתר החברה. הנתונים שנגנבו כללו כתובות אימייל וסיסמאות קלות לפיצוח.

דבר נוסף שהדאיג את כולם הוא שאותם גולשים בדרך כלל השתמשו באותה כתובת אימייל וסיסמא גם לאתרים אחרים, כך שלהאקרים הייתה גישה לעוד מספר חשבונות של אותם משתמשים.

האתר Haveibeenpwned אינו מאחסן סיסמאות שנחשפו בפריצות שהיו בעבר, אך הוא כן שומר כתובות אימייל שדלפו. האנט מתכוון להמשיך ולאחסן באתרו כתובות אימייל שדלפו מפריצות של האקרים בכדי ליידע את הגולשים בכך שכתובת האימייל שלהם נמצאת באחת מהרשימות שההאקרים פירסמו, וגם בכדי להגדיל את המודעות לסיסמאות חזקות וטובות יותר אשר כוללות בתוכן אותיות קטנות, אותיות גדולות, מספרים ותווים.

כיצד בודקים אם כתובת האימייל נחשפה באחת מהפריצות

ראשית כל, גם אם תבחינו שכתובת האימייל שלכם מופיעה באחת מרשימות ההאקרים אין סיבה להילחץ. אין זה אומר שלהאקרים יש את שם המשתמש והסיסמא לאימייל שלכם וגם אין זה אומר שמישהו עשה בהם שימוש, אבל זה כן אומר שהם הצליחו לגנוב מידע מתוך מסד נתונים (Database) של אתר כלשהוא אליו נרשמתם בעבר.

בכל אופן מומלץ וכדאי לשנות סיסמאות לעיתים קרובות יותר, או אם הנכם מבחינים בתנועות חשודות בחשבון האימייל או באחד מהאתרים אשר אליהם אתם רשומים.

לפני שנמשיך, אנו ממליצים לקרוא בקצרה על המושגים שאותם מציג האתר לגבי תוצאות החשיפה של כתובות האימייל.

Paste - ההגדרה paste מתייחסת לכך שכתובת האימייל שלכם נחשפה באחת מהרשימות שההאקרים פירסמו בעבר והיא מופיעה באתר pastebin.com. אתר pastebin ידוע בשל יכולתו לפרסם מסמכי טקסט באופן אנונימי. ההאקרים עושים בו שימוש בכדי לפרסם רשימות מיילים וסיסמאות שיש בידם.

אם כתובת המייל שלכם מופיעה באחת מהרשימות שההאקרים חשפו ופרסמו דרך אתר pastebin תצטרכו לפעול לפי שיקול דעת ולבדוק אם יש תנועות חשודות באותו חשבון אימייל. בנוסף, השתדלו להימנע מלהזין סיסמאות קלות, וגם החליפו סיסמא לעיתים קרובות יותר.

Breach - המושג Breach מתייחס למקרים בהם האקרים הצליחו לפרוץ למסד נתונים של אתר כלשהו (בדרך כלל אתרים גדולים כמו Adobe, Yahoo וכו..) אליו נרשמתם באמצעות שם משתמש וסיסמא, והם פירסמו לציבור הרחב את כל הפרטים שהם הצליח לקחת מאתר זה.

1. היכנסו לאתר haveibeenpwned.com.

הערה: השימוש באתר הוא על אחריותכם בלבד, לפני שתזינו את כתובת האימייל שלכם בשדה החיפוש קיראו היטב את חוקי האתר

2. בשדה email address or username הקלידו את כתובת האימייל אשר אותה תרצו לבדוק --> הקליקו pwned?

בידקו האם כתובת האימייל נחשפה באחת מהפריצות של ההאקרים

הקלידו את כתובת האימייל

 3. כעת האתר יבדוק במסד הנתונים שלו האם כתובת האימייל שהזנתם נמצאת באחת מהרשימות שההאקרים פרסמו בעבר --> אם כתובת האימייל שלכם לא נמצאה באחת מהרשימות שההאקרים חשפו, תקבלו את ההודעה Good news - no pwnage found.

הערה: אם כתובת המייל שלכם לא נמצאה באחת מהרשימות שההאקרים חשפו אין זה אומר שהיא לא נחשפה בכלל. בכל מקרה מומלץ להחליף סיסמאות לעיתים קרובות יותר.

כתובת האימייל לא נמצאה באחת מרשימות ההאקרים

כתובת המייל לא נמצאה באחת מהרשימות שההאקרים פרסמו בעבר

4. אם כתובת המייל שלכם כן מופיעה באחת מהרשימות שההאקרים חשפו, תקבלו את ההודעה oh no -pwned. לדוגמא: בתמונה אנו רואים שכתובת המייל שלנו פורסמה ב- 17 רשימות שונות שהאקרים פירסמו בעבר באתר pastebin.

כתובת המייל נחשפה באחת מרשימות ההאקרים

כתובת המייל מופיעה ב-17 רשימות שונות

5. אם תגללו את המסך עוד קצת לכיוון מטה תוכלו לצפות ברשימות השונות שבהן כתובת המייל שלכם מופיעה.

רשימת מיילים שנחשפו על ידי האקרים

רשימות ההאקרים אשר בהן נמצאת כתובת המייל שלכם

6. על מנת להיכנס לאחת הרשימות שבה נמצאת כתובת האימייל שלכם, הקליקו על אחת מהן ותוכלו לצפות בכל כתובות המייל (כולל שלכם) שנחשפו באותה פריצה. כפי שציינו קודם לכן, מומלץ להחליף סיסמא לכתובת האימייל אשר מופיעה ברשימה.

כתובת מייל ברשימת האקרים

כתובת המייל מופיעה ברשימה שנחשפה על ידי האקרים

אנו מקווים שנהניתם מהמדריך ועוד יותר מקווים שכתובת המייל שלכם לא מופיעה באחת מהרשימות של ההאקרים.

יש לכם שאלות נוספות ? שלחו מייל ל- This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Comments powered by CComment