הצטרפו אל +900 גולשים, המקבלים עדכונים שוטפים על תוכן עדכני ובלעדי של חדשות, מדריכים וסיקורים למחשבים ולסלולר


Joomla Extensions powered by Joobi

Written on 02/12/2021, 05:47 by Y4PC
how-to-search-by-image-on-googleכולנו רגילים לחפש במנוע החיפוש של גוגל מילים, מושגים, שמות ואפילו משפטים קצרים, אבל מה ניתן לעשות במקרים שבהם אנחנו רוצים לקבל מידע על תמונה...
Written on 01/12/2021, 05:12 by Y4PC
how-to-enable-anonymous-posts-on-facebookפייסבוק (Facebook) מאפשרת למשתמשים לפרסם פוסטים אנונימיים בקבוצות, כך שחוץ מהמנהלים והמגשרים, אף חבר בקבוצה לא יוכל לדעת מי פרסם את הפוסט...
Written on 28/11/2021, 06:25 by Y4PC
how-to-post-anonymously-in-a-facebook-groupיש משתמשים שנמנעים מלפרסם פוסטים בקבוצות מסוימות שהם חברים בהן בפייסבוק (Facebook) רק כי הם לא רוצים שיידעו שהם אלה ששאלו את השאלה או מביעים את...
Written on 24/11/2021, 05:54 by Y4PC
how-to-go-live-on-facebookפייסבוק (Facebook) מאפשרת למשתמשיה לשדר שידורים חיים מהפרופיל האישי, מהדף העסקי ואפילו בתוך קבוצה שהם מנהלים או חברים בה. זה מאוד פשוט וקל...
Written on 23/11/2021, 06:10 by Y4PC
how-to-position-images-in-microsoft-wordלהוסיף תמונות וצורות למסמך וורד (Word) זה מאוד קל ופשוט, אבל למקם אותם במקום ספציפי במסמך ולגרום להם להישאר שם, זה כבר סיפור אחר ולעיתים גם יכול...
Written on 18/11/2021, 05:47 by Y4PC
how-to-find-hidden-apps-on-androidחושדים שיש אפליקציה או תהליך מסוים שמותקנים במכשיר האנדרואיד (Android) שלכם ורצים ברקע מבלי שאתם יודעים על כך ? למזלנו, אנדרואיד מאפשרת למשתמשים...
Written on 17/11/2021, 06:13 by Y4PC
how-to-hide-your-whatsapp-status-from-specific-friendsאם אתם מהמעטים שעדיין מפרסמים סטטוסים בוואטסאפ (Whatsapp), אתם בוודאי גם יודעים שאת הסטטוסים שאתם מפרסמים, כל אנשי הקשר שלכם יכולים לראות. כן,...
Written on 14/11/2021, 06:13 by Y4PC
how-to-delete-all-emails-in-gmailתיבת הדואר הנכנס שלכם עמוסה במיילים ישנים או כאלה שאתם לא צריכים ואתם מעוניינים למחוק אותם כדי לפנות קצת מקום ? ג'ימייל מאפשרת למחוק את כל...
Written on 11/11/2021, 05:41 by Y4PC
spear-phishing-explainedעולם אבטחת המידע והסייבר מלא במושגים ומילים שלא כולם מבינים - במיוחד אלה שאין להם רקע בתחום. אחת המילים הנפוצות שלצערנו אנו שומעים עליה כמעט...
Written on 10/11/2021, 05:26 by Y4PC
how-to-attach-photos-in-gmailג'ימייל (Gmail) מאפשרת להוסיף תמונות למיילים בשתי צורות שונות: הראשונה היא על ידי הוספת התמונה לגוף המייל. כלומר, לחלונית שבה מופיע התוכן של...

קר ומאובטח: כיצד להגדיר ולהתקין את ארנק החומרה לדג'ר נאנו אס

ארנקי הלדג'ר נאנו אס (Ledger Nano S) ולדג'ר נאנו אקס (Ledger Nano X) הם ארנקי חומרה מאוד פופולריים השייכים לחברת לדג'ר הצרפתית.

אם רכשתם את הלדג'ר ננו אס ואין לכם מושג מה עושים איתו ואיך מבצעים את ההגדרה הראשונית, הגעתם למקום הנכון. ראשית כל, אנו ממליצים לכם לקרוא על ההבדלים בין ארנק חם לארנק קר וגם איך קונים מטבעות דיגיטליים בכרטיס אשראי.

מדריך להתקנה והגדרה של ארנק לדג'ר נאנו אס

לפני שתתחילו בתהליך ההגדרה, ודאו שיש ברשותכם את כבל ה- USB שמגיע באריזה של הארנק, ועקבו אחר השלבים הבאים:

1. חברו צד אחד של כבל ה- USB לחיבור ה- Micro USB שבלדג'ר נאנו אס, ואת הצד השני של הכבל חברו לאחד מחיבורי ה- USB-A שבמחשב שלכם.

2. בחלק העליון של הלדג'ר נאנו אס יש שני כפתורים שבאמצעותם ניתן לעבור בין האפשרויות השונות שנמצאות בתפריט, ולחיצה על שניהם בו זמנית תבצע אישור להגדרה שמופיעה במסך. לחצו על הכפתור הימני עד שתגיעו לאפשרות "Set up as new device", אשרו את הבחירה על ידי לחיצה על שני הכפתורים בו זמנית.

הגדרת ארנק החומרה לדג'ר נאנו אס כארנק חדש

3. במסך "Choose PIN code" לחצו על שני הכפתורים בו זמנית.

בחירת סיסמה לארנק הלדג'ר נאנו אס

4. בחרו קוד (סיסמה) בן 8 ספרות. בקוד הזה תצטרכו להשתמש בכל פעם שתרצו לבצע פעולה כלשהי עם הארנק, כמו עדכון גרסה, שינוי הגדרות, העברת מטבעות וכו'. מומלץ לא לבחור קוד המכיל את תאריך הלידה, מספר הטלפון או תעודת הזהות שלכם, אלא קוד שגם יהיה קשה לגלות אותו וגם כזה שלכם יהיה קל לזכור אותו.

את הקוד יש לרשום על דף, פנקס או מחברת (יש ליצור לפחות שני עותקים) ולא לספר עליו לאיש. יש לשמור את הקוד במקום סודי שרק אתם יודעים עליו.

הגדרת קוד לארנק לדג'ר נאנו אס

5. במסך "Confirm PIN code" לחצו על שני הכפתורים בו זמנית כדי לאשר את הקוד שהזנתם קודם לכן.

אישור קוד סודי בארנק Ledger Nano S

6. הזינו שוב את הקוד הסודי של הארנק.

7. במסך "Write down your recovery phrase" לחצו על הכפתור הימני.

גרעין המילים בארנק הלדג'ר נאנו אס

8. כעת, על המסך של הלדג'ר נאנו אס יופיע הגרעין (Seed). הגרעין מכיל 24 מילים המשמשות כמפתחות הפרטיים של הארנק שברשותכם. באמצעות המילים הללו תוכלו לגבות את המטבעות הדיגיטליים שתחזיקו בארנק בעתיד ולשחזר את הארנק במקרים בהם הארנק אבד או נגנב.

רשמו את המילים על דף לפי סדר ההופעה שלהם וצרו לפחות שני עותקים. מומלץ לא להעתיק את המילים לקובץ טקסט במחשב ולא לשמור אותם באף מקום או שירות עם גישה לאינטרנט.

24 מילים Seed לגיבוי הארנק

9. לאחר שראיתם את כל המילים ורשמתם אותן בסדר הנכון, הארנק יאפשר לכם לצפות שוב במילים על ידי לחיצה על הכפתור השמאלי. אם אתם לא מעוניינים לצפות בהם שוב ואתם בטוחים ב- 100% שרשמתם את כל המילים בצורה נכונה ובסדר הנכון, לחצו על הכפתור הימני, ובמסך "Confirm your recovery phrase" לחצו על שני הכפתורים בו זמנית כדי להזין מחדש את כל המילים בסדר הנכון.

לחצו על הכפתור השמאלי בארנק כדי לצפות שוב במילים

אישור המילים המשמשות לגיבוי ושחזור הארנק

10. כעת יופיעו על המסך כל 24 המילים בסדר אקראי. תצטרכו לאמת כל מילה ומילה לפי הסדר הנכון וזאת כדי לוודא שרשמתם אותן בצורה תקינה ובסדר הנכון, כפי שהוצג קודם לכן.

תהליך אימות המילים בארנק לדג'ר נאנו אס

11. במסך "Press both buttons to continue" לחצו על שני הכפתורים בו זמנית כדי להמשיך בתהליך ההגדרה.

לחצו על שני הכפתורים ב- Ledger Nano S כדי להמשיך את תהליך ההגדרה

התקנת האפליקציה Ledger Live במחשב ועדכון גרסה ללדג'ר נאנו אס

אפליקציית Ledger Live היא חלק בלתי נפרד מהארנקים של לדג'ר ובאמצעותה ניתן להתקין אפליקציות של מטבעות שונים בארנק כדי שיהיה ניתן להחזיק אותם בתוכו, וגם לעדכן את גרסת הקושחה של הארנק לגרסה העדכנית ביותר. כך שתוכלו ליהנות מארנק עדכני ומאובטח יותר עם כל התכונות החדשות.

ודאו שהלדג'ר נאנו אס עדיין מחובר למחשב באמצעות כבל USB והמשיכו בתהליך:

1. היכנסו לעמוד ההורדה הרשמי באתר Ledger והורידו את אפליקציית Leger Live המותאמת למערכת ההפעלה המותקנת במחשב שלכם.

הורדת אפליקציית Ledger Live למחשב מעמוד ההורדה הרשמי

2. הפעילו את התוכנה Ledger Live --> בחלון הראשוני לחצו על "Get Started".

תהליך הגדרה ראשוני של אפליקציית Ledger Live

3. קראו את תנאי השימוש של האפליקציה, ולאחר מכן סמנו את שתי התיבות כדי לאשר שקראתם את כל התנאים ואתם מסכימים להם --> לחצו על "Enter Ledger app".

תנאי השימוש של אפליקציית Ledger Live App

4. בחרו את ארנק החומרה שלכם - Nano S, Nano X או Blue. בדוגמה שלנו, אנו נבחר בארנק Nano S.

בחרו בארנק החומרה שיש ברשותכם

5. בחלון שנפתח, מופיעות שלוש אפשרויות: באמצעות האפשרות הראשונה "Set up a new Nano S" ניתן להגדיר ארנק חדש.

באמצעות האפשרות השנייה "Connect your Nano S" ניתן לחבר את הארנק שלכם, במידה וכבר ביצעתם את תהליך ההגדרה הראשוני.

באמצעות האפשרות השלישית "Restore your recovery phrase on a new device" ניתן לשחזר ארנק שאבד או נגנב על ידי שימוש בגרעין (Seed).

בדוגמה שלנו, אנו נבחר באפשרות השנייה "Connect your Nano S" מפני שכבר ביצענו את ההגדרה הראשונית דרך הארנק עצמו.

חיבור ארנק Ledger Nano S לאפליקציית Ledger Live

6. כעת, תצטרכו להזין בארנק את הקוד הסודי (PIN) שהגדרתם בתחילת התהליך --> באפליקציית Ledger Live, לחצו על "Check my Nano".

חיבור ארנק Nano S לאפליקציית Ledger Live

7. בלדג'ר נאנו אס, לחצו על שני הכפתורים בו זמנית כדי להעניק לאפליקציה גישה אליו.

הענקת הרשאות גישה באפליקציית Ledger Live לארנק Nano S

8. לאחר שהאפליקציה תוודא ותאשר שהארנק שלכם מקורי, לחצו על האפשרות "Go to Manager to install apps".

התקנת אפליקציות בארנק Nano S

9. לחצו על "Update firmware".

עדכון קושחה לארנק לדג'ר נאנו אס

10. ודאו שיש ברשותכם את הסיד (24 מילים ששמרתם קודם לכן) --> סמנו את התיבה "I have my recovery phrase" ולאחר מכן לחצו על "Continue".

סמנו שיש ברשותכם את הסיד של הארנק

11. ודאו שהקוד (Identifier) שמופיע באפליקציית Ledger Live זהה לקוד שמופיע בארנק הנאנו אס שברשותכם. אם הקוד זהה, לחצו בנאנו אס על שני הכפתורים בו זמנית ולאחר מכן הזינו את הקוד (PIN) של הארנק.

בדקו שהקוד המופיע באפליקציה זהה לקוד שמופיע בארנק לדג'ר נאנו אס

מדריך וידאו להתקנה והגדרה של ארנק לדג'ר נאנו אס

כעת, כל מה שנותר לכם לעשות, זה להמתין עד שהעדכון יסתיים בהצלחה. לאחר מכן, הזינו שוב את הקוד (PIN) בלדג'ר נאנו אס לסיום התהליך.

Comments powered by CComment