הצטרפו אל +900 גולשים, המקבלים עדכונים שוטפים על תוכן עדכני ובלעדי של חדשות, מדריכים וסיקורים למחשבים ולסלולר


Joomla Extensions powered by Joobi

Written on 02/12/2021, 05:47 by Y4PC
how-to-search-by-image-on-googleכולנו רגילים לחפש במנוע החיפוש של גוגל מילים, מושגים, שמות ואפילו משפטים קצרים, אבל מה ניתן לעשות במקרים שבהם אנחנו רוצים לקבל מידע על תמונה...
Written on 01/12/2021, 05:12 by Y4PC
how-to-enable-anonymous-posts-on-facebookפייסבוק (Facebook) מאפשרת למשתמשים לפרסם פוסטים אנונימיים בקבוצות, כך שחוץ מהמנהלים והמגשרים, אף חבר בקבוצה לא יוכל לדעת מי פרסם את הפוסט...
Written on 28/11/2021, 06:25 by Y4PC
how-to-post-anonymously-in-a-facebook-groupיש משתמשים שנמנעים מלפרסם פוסטים בקבוצות מסוימות שהם חברים בהן בפייסבוק (Facebook) רק כי הם לא רוצים שיידעו שהם אלה ששאלו את השאלה או מביעים את...
Written on 24/11/2021, 05:54 by Y4PC
how-to-go-live-on-facebookפייסבוק (Facebook) מאפשרת למשתמשיה לשדר שידורים חיים מהפרופיל האישי, מהדף העסקי ואפילו בתוך קבוצה שהם מנהלים או חברים בה. זה מאוד פשוט וקל...
Written on 23/11/2021, 06:10 by Y4PC
how-to-position-images-in-microsoft-wordלהוסיף תמונות וצורות למסמך וורד (Word) זה מאוד קל ופשוט, אבל למקם אותם במקום ספציפי במסמך ולגרום להם להישאר שם, זה כבר סיפור אחר ולעיתים גם יכול...
Written on 18/11/2021, 05:47 by Y4PC
how-to-find-hidden-apps-on-androidחושדים שיש אפליקציה או תהליך מסוים שמותקנים במכשיר האנדרואיד (Android) שלכם ורצים ברקע מבלי שאתם יודעים על כך ? למזלנו, אנדרואיד מאפשרת למשתמשים...
Written on 17/11/2021, 06:13 by Y4PC
how-to-hide-your-whatsapp-status-from-specific-friendsאם אתם מהמעטים שעדיין מפרסמים סטטוסים בוואטסאפ (Whatsapp), אתם בוודאי גם יודעים שאת הסטטוסים שאתם מפרסמים, כל אנשי הקשר שלכם יכולים לראות. כן,...
Written on 14/11/2021, 06:13 by Y4PC
how-to-delete-all-emails-in-gmailתיבת הדואר הנכנס שלכם עמוסה במיילים ישנים או כאלה שאתם לא צריכים ואתם מעוניינים למחוק אותם כדי לפנות קצת מקום ? ג'ימייל מאפשרת למחוק את כל...
Written on 11/11/2021, 05:41 by Y4PC
spear-phishing-explainedעולם אבטחת המידע והסייבר מלא במושגים ומילים שלא כולם מבינים - במיוחד אלה שאין להם רקע בתחום. אחת המילים הנפוצות שלצערנו אנו שומעים עליה כמעט...
Written on 10/11/2021, 05:26 by Y4PC
how-to-attach-photos-in-gmailג'ימייל (Gmail) מאפשרת להוסיף תמונות למיילים בשתי צורות שונות: הראשונה היא על ידי הוספת התמונה לגוף המייל. כלומר, לחלונית שבה מופיע התוכן של...

כיצד להגדיר ולהתקין את ארנק החומרה טרזור מודל טי

ארנקי החומרה טרזור וואן (Trezor One) וטרזור מודל טי (Trezor Model T) הם ארנקי חומרה קרים ומאובטחים שמיוצרים על ידי חברת סאטושי לאבס (SatoshiLabs).

הטרזור מודל טי מאפשר לאחסן יותר מ- 120 מטבעות דיגיטליים, כמו: ביטקוין (Bitcoin), לייטקוין (Litecoin), אתריום (Ethereum), דאש (Dash), קרדאנו (Cardano), טטר (Tether), דוג'קוין (Dogecoin) ועוד רבים נוספים. הוא נחשב לאחד מארנקי החומרה הטובים והמאובטחים ביותר שיש כיום בשוק והוא מגיע גם עם מסך צבעוני שהופך את חווית השימוש להרבה יותר נוחה ומהנה.

אם רכשתם את הטרזור מודל טי ואין לכם מושג מה עושים איתו ואיך מבצעים את ההגדרה הראשונית, הגעתם למקום הנכון. ראשית כל, אנו ממליצים לקרוא על ההבדלים בין ארנק חם לארנק קר וגם איך קונים מטבעות דיגיטליים בכרטיס אשראי.

מדריך להתקנה והגדרה של ארנק Trezor Model T

לפני שתתחילו בתהליך ההתקנה וההגדרה, ודאו שיש ברשותכם את כבל ה- USB שמגיע באריזה של הטרזור, ועקבו אחר השלבים הבאים:

1. חברו צד אחד של כבל ה- USB לחיבור ה- USB-C שבטרזור מודל טי, ואת הצד השני של הכבל חברו לאחד מחיבורי ה- USB-A במחשב שלכם.

חיבור כבל USB לארנק החומרה טרזור מודל טי

2. היכנסו לדפדפן והקלידו בשורת הכתובת את הכתובת https://trezor.io/start/.

3. בחלון שנפתח, בחרו את מערכת ההפעלה שבה אתם משתמשים ולאחר מכן לחצו על "Get Desktop app".

הורדה והתקנה של אפליקציית טרזור במחשב

4. בחרו אם אתם מעוניינים להתקין את האפליקציה רק במשתמש שלכם או בכל המשתמשים שיש במחשב. אנחנו למשל מעדיפים להתקין אותה רק במשתמש שלנו. לאחר מכן, לחצו על "Install".

בחרו את המשתמש שבו תותקן האפליקציה של טרזור

5. סמנו את התיבה "Run Trezor Suite" ולחצו על "Finish".

אשרו את התקנת אפליקציית טרזור במחשב

6. כעת, טרזור תבקש מכם רשות לאסוף עליכם מידע באופן אנונימי. אנחנו פחות אוהבים את האפשרות הזאת "Allow anonymous data collection", לכן הפכנו אותה ללא פעילה. לאחר מכן, לחצו על "Confirm".

איסוף מידע באופן אנונימי על ידי טרזור

7. בחלון שנפתח יופיעו מספר אזהרות הקשורות לארנק שרכשתם:

- ודאו שעל חיבור ה- USB-C שנמצא בחלק התחתון של הארנק יש מדבקת הולוגרמה שאינה פגומה או קרועה. המדבקה צריכה לכסות את כל מחבר ה- USB-C.

- אשרו שרכשתם את הארנק מהחנות הרשמית של טרזור או ממפיץ רשמי.

- בידקו שהאריזה של הארנק אינה פתוחה או פגומה.

לאחר שבדקתם ווידאתם שהכל תקין, לחצו על "Setup Trezor"

הערה: אם מדבקת ההולוגרמה פגומה או אם גליתם פגם באריזה או בארנק, אל תשתמשו בו. יכול להיות שהוא מזוייף או שמישהו אחר כבר השתמש בו. במקרים כאלה, אנו ממליצים לפנות לשירות הלקוחות של החברה.

וודאו שמדבקת ההולוגרמה המודבקת על ארנק הטרזור אינה פגומה

8. כעת, תצטרכו לעדכן קושחה. לחצו על "Install firmware".

במהלך העדכון האפליקציה תבצע הפעלה מחדש לארנק. המתינו עד שעדכון הקושחה יסתיים בהצלחה.

עדכון קושחה לארנק טרזור מודל טי

9. בידקו שתהליך העדכון הסתיים בהצלחה ולאחר מכן לחצו על "Continue".

וודאו שעדכון הקושחה הסתיים בהצלחה

10. כעת, תצטרכו לבחור אם אתם מעוניינים ליצור ארנק חדש או לשחזר ארנק שאבד או נגנב. לחצו על "Create new wallet" כדי ליצור ארנק חדש.

באשף ההתקנה וההגדרה של ארנק טרזור לחצו על צור ארנק חדש

11. בחרו כיצד אתם רוצים לגבות את ארנק הטרזור שלכם. אנו בחרנו באפשרות "Standard seed backup" שבה נקבל Seed (גרעין) המורכב מ- 12 מילים אקראיות ובאמצעותן נוכל לשחזר את הארנק והמטבעות שהיו בתוכו במקרים של אבידה או גניבה.

יש ליצור שני עותקים של המילים הללו ולרשום אותם על שני הדפים הייעודיים שטרזור צירפה לאריזה של הארנק. את הדפים יש לשמור במקום סודי ובנפרד מהארנק שלכם. אין לצלם את המילים באמצעות הטלפון ולא לשמור אותם בקובץ טקסט במחשב.

יצירת גיבוי באמצעות גרעין Seed

12. בארנק הטרזור, לחצו על ה- V הירוק ואשרו שאתם מעוניינים ליצור ארנק חדש. המתינו עד שהתהליך יסתיים.

יצירת ארנק חדש דרך הטרזור מודל טי

13. בחלון ההתקנה במחשב, לחצו על "Create backup".

יצירת גיבוי Seed לארנק טרזור

14. קראו את האזהרות המופיעות בחלון. לחצו עליהן כדי לאשר שקראתם אותן ולאחר מכן לחצו על "Begin Backup". בארנק הטרזור לחצו על "I understand".

יצירת גיבוי לארנק דרך המחשב

15. כעת, על המסך של הארנק יוצגו 12 המילים שמהן מורכב הגרעין (Seed). רשמו את כל המילים לפי הסדר הנכון על הדפים שקיבלתם באריזה וצרו שני עותקים של הגרעין שלכם. החליקו את המסך למטה כדי לראות את כל המילים.

ודאו שרשמתם את המילים בצורה תקינה ובסדר הנכון. לאחר מכן, לחצו והחזיקו את כפתור "Hold to confirm" המופיע בחלק התחתון של המסך.

רשמו את הגרעין וגבו אותו בשני עותקים

16. בתהליך האימות, ארנק הטרזור ירצה לוודא שרשמתם את כל המילים של הגרעין (seed) בצורה תקינה ובסדר הנכון, אז הוא ישאל אתכם שאלות על כל המילים שהוצגו קודם לכן. לדוגמה: איזו מילה מבין שלושת המילים המופיעות היא המילה ה- 6 מתוך 12 המילים. בחרו את המילים הנכונות בהתאם לשאלות שהארנק מציג.

לאחר שתהליך הגיבוי והאימות יסתיימו, לחצו בארנק על "Continue".

תהליך אימות seed בארנק טרזור

17. כעת, הארנק יתריע שלא הגדרתם קוד (PIN). הקוד משמש לנעילת הארנק, שחרור הנעילה וביצוע פעולות שונות. מומלץ מאוד להגדיר קוד כדי להגן על הארנק והמטבעות שלכם.

בחלון ההתקנה במחשב, לחצו על "Continue to PIN".

יצירת קוד PIN לארנק טרזור

18. בחלון ההתקנה המופיע במחשב, לחצו על "Set PIN".

יצירת סיסמת PIN חדשה בארנק טרזור

19. הארנק יישאל אתכם האם אתם רוצים להפעיל הגנה באמצעות קוד PIN ? לחצו על ה- V הירוק לאישור.

הפעלת קוד PIN בארנק טרזור

20. הקלידו את הקוד. לאחר מכן, תצטרכו שוב להקליד את הקוד על מנת לוודא שהזנתם אותו בצורה תקינה. גם את הקוד מומלץ לרשום על דף ולשמור במקום סודי.

הזינו קוד PIN לארנק

21. כעת, הארנק יודיע לכם שתהליך הגדרת והפעלת קוד ה- PIN הסתיים בהצלחה. בארנק, לחצו על "Continue" לסיום.

תהליך הגדרת והפעלת קוד ה- PIN בארנק טרזור הסתיים בהצלחה

22. בחלון ההתקנה במחשב, לחצו גם על "Continue".

סיום תהליך הגדרת קוד PIN דרך המחשב בארנק טרזור

מדריך וידאו להתקנת והגדרת ארנק החומרה Trezor Model T

כעת, תוכלו לחזור לאפליקציית Trezor Suite ולהשתמש בארנק ולהעביר אליו מטבעות.

Comments powered by CComment