Skip to main content

כותב, מלחין ושר: כך תיצרו שיר חדש באמצעות הבינה המלאכותית של Suno AI

 |  Yossi Demri

תשכחו מכל מה שידעתם על יצירת שירים. כיום, בעידן ה- AI (בינה מלאכותית) אין כמעט צורך בכותבים, מלחינים וזמרים מוכשרים. את כל מה שהם עשו עד היום בכישרון רב, עושה כעת הבינה המלאכותית שכל הזמן רק הולכת ומשתפרת וגם מצליחה להפתיע את כולם כל פעם מחדש.

בעוד שמחוללי מוזיקה רבים מבוססי AI מנסים להרשים מוזיקאים או משתמשים מזדמנים שרוצים ליצור שיר מרגש לבת הזוג או להיט חדש לעסק, יש מחולל אחד שכולם מדברים עליו - Suno AI. מדובר מחולל מוזיקה מתקדם המסוגל לכתוב מילים, להלחין לפי סגנון (ז'אנר) שהמשתמש בוחר ולשיר את השיר, והתוצאות - מפתיעות במיוחד, גם בעברית. 

 

Suno AI פותח על ידי צוות מוזיקאים ומומחים לבינה מלאכותית מהעיר קיימברידג', מסצ'וסטס, שבארצות הברית וכשמנסים אותו לראשונה, ישר מבינים שהחבר'ה האלה יודעים מה הם עושים.

הוא כותב, מלחין ושר שירים שהוא יצר בעצמו, בהתאם לבקשת המשתמש והוא גם מאפשר ליצור שירים לפי העדפה אישית - המשתמש יכול להזין את המילים ולבחור את סגנון המוזיקה. כל מה שצריך לעשות זה לרשום בתיבת 'תיאור השיר' את הנושא שעליו תרצו שהוא יכתוב שיר חדש או לחלופין, להדביק את מילות השיר שרשמתם בעצמכם או יצרתם באמצעות צ'אטבוטים שונים, כמו ג'מיני (Gemini) של גוגל או ChatGPT למשל ולאחר מכן, ללחוץ על לחצן ה- Create כדי להורות לו להתחיל לעבוד על השיר החדש שלכם.

Suno AI מציע 3 תוכניות: בסיסית (Basic) - חינמית, מקצועית (Pro) - מוצעת ב- 10$ לחודש ו- פרימייר (Premier) - מוצעת ב- 30$ לחודש.

התוכנית הבסיסית מיועדת עבור משתמשים שנכנסים ל- Suno AI לעיתים רחוקות או למוזיקאים מתחילים שנכנסו לא מזמן לתחום המוזיקה. בתוכנית החינמית כל משתמש מקבל 50 קרדיטים ביום המספיקים ליצירת 10 שירים. כלומר, Suno AI תגבה 5 קרדיטים לכל שיר. התוכנית הזו מאפשרת ליצור 2 שירים במקביל בכל בקשה והיא אינה מיועדת לשימושים מסחריים.

במסגרת תוכנית זו, Suno AI ייצור שירים באורך של 30-60 שניות, תלוי בכמות המילים שתכניסו לתיבת המילים ויאפשר לכם להאריך אותם בתוספת קרדיטים. את השירים תוכלו להוריד בקובץ אודיו בפורמט mp3 או בקובץ וידאו בפורמט mp4.

איך יוצרים שיר חדש עם Suno AI

ראשית כל, יש להיכנס לאתר Suno AI וליצור משתמש חדש.

לאחר מכן, התחברו לאתר באמצעות המשתמש שלכם. בחלון הראשי, לחצו על האפשרות 'Create' שנמצאת בפינה השמאלית העליונה של החלון.

כעת, חלון יצירת השירים ייפתח. כדי ליצור שיר מותאם אישית, יש להפעיל את מצב 'Custom Mode' (מצב מותאם אישית), המאפשר לבחור סגנון מוזיקה מועדף וכותרת לשיר.

כאשר מצב 'Custom Mode' כבוי, Suno AI יכתוב עבורכם מילים לשיר לפי הפרומפט/תיאור שתזינו בתיבה 'Song Description' (תיאור השיר) וגם יבחר סגנון מתאים.

במדריך זה נסביר איך ליצור שיר חדש כאשר מצב 'Custom Mode' מופעל. לחצו על הלחצן שנמצא לידו, כדי להפעיל אותו.

הערה: מניסיון שלנו, אם אתם מתכננים ליצור שיר בעברית אז כדאי שתבקשו מהצ'אטבוטים גוגל ג'מיני או ChatGPT ליצור עבורכם את מילות השיר, או אם יש לכם מספיק כישרון, כיתבו אותן בעצמכם.

כעת, ייפתחו 3 תיבות חדשות: Lyrics - מילות השיר, Style of Music - סגנון המוזיקה ו- Title - כותרת.

בתיבה Lyrics, רישמו את הבתים והפזמון של השיר. 

באתר Suno AI הזינו את הבתים והפזמון של השיר בתיבה Lyrics

בתיבה Style of Music, רישמו את סגנון המוזיקה המועדף עליכם. לדוגמה: Hip Hop, Rap, Jazz, Rock וכו'.

בתיבה Title, רישמו כותרת לשיר.

באתר Suno AI, הזינו בתיבות Style of Music ו- Title את סגנון המוזיקה וכותרת השיר, בהתאמה

כעת, לחצו על לחצן ה- 'Create' שנמצא בפינה השמאלית התחתונה של החלון, כדי ש- Suno AI יתחיל לעבוד על השיר החדש שלכם.

לחצו על לחצן Create באתר Suno AI כדי ליצור שיר חדש

המתינו מספר שניות עד ש- Suno AI יסיים ליצור עבורכם את השיר החדש.

אחרי שהשירים יהיו מוכנים, הם יופיעו בחלק העליון של החלון. לחצו על השיר שאתם מעוניינים להאזין לו ו- Suno AI יחל לנגן אותו.

כדי להאזין לשיר מסוים ש- Suno יצר עבורכם, לחצו עליו

אם תרצו להוריד שיר מסוים ש- Suno AI יצר עבורכם, לחצו על שלוש הנקודות הנמצאות בצד ימין של השיר שאתם רוצים להוריד.

לחצו על שלוש הנקודות שנמצאות ליד השיר כדי לקבל אפשרויות נוספות

בתפריט שנפתח, לחצו על האפשרות 'Download'.

לאחר מכן, בחרו אם אתם מעוניינים להוריד את השיר בקובץ אודיו או וידאו. 

באתר Suno AI, לחצו על Download כדי להוריד את השיר

סרטון - כיצד ליצור שיר חדש באמצעות Suno AI

כעת, השיר יישמר בזיכרון האחסון של המחשב או הסמארטפון שלכם. תוכלו לשלוח אותו לחברים והמשפחה במייל, וואטסאפ, טלגרם או בכל אפליקציה תומכת אחרת.

| אולי יעניין אותך גם


 הצטרפו אל +900 גולשים, המקבלים עדכונים שוטפים על תוכן עדכני ובלעדי של חדשות, מדריכים וסיקורים למחשבים ולסלולר