הצטרפו אל +900 גולשים, המקבלים עדכונים שוטפים על תוכן עדכני ובלעדי של חדשות, מדריכים וסיקורים למחשבים ולסלולר


Joomla Extensions powered by Joobi

Written on 30/06/2022, 05:14 by Y4PC
how-to-take-scrolling-screenshots-on-androidצילומי מסך ארוכים מיועדים בעיקר לצילום מאמרים, אתרים והתכתבויות בוואטסאפ או בטלגרם. יש יצרניות המציעות למשתמשים אפליקציה מובנית לצילום מסך...
Written on 29/06/2022, 05:11 by Y4PC
how-to-add-fps-counter-in-originגיימרים, במיוחד אלה שמשתתפים בתחרויות eSports, נוהגים לבדוק כמה FPS הם מקבלים במשחקים שהם משחקים בהם כדי לוודא שהם מקבלים את ה- FPS הגבוה ביותר...
Written on 26/06/2022, 05:03 by Y4PC
how-to-disable-origin-notificationsהתראות יכולות להיות מאוד מציקות לפעמים אבל גם מאוד יעילות כאשר הן מתריעות על דברים חשובים. בתוכנת אוריג'ין יש אזור ייעודי המוקדש כולו לנושא...
Written on 23/06/2022, 05:06 by Y4PC
disable-information-sharing-with-originכמעט כל חברה היום רוצה שהמשתמשים והלקוחות שלה ישתפו איתה מידע. בין אם זה מידע אישי או בין אם זה מידע שקשור לתוכנה, לאפליקציה או לכל שירות אחר...
Written on 21/06/2022, 04:03 by Y4PC
how-to-create-new-game-folder-for-originנגמר לכם המקום הפנוי בכונן שבו נמצאת תיקיית המשחקים של אוריג'ין (Origin) ? אל דאגה ! תוכנת אוריג'ין מאפשרת לכם ליצור תיקיית משחקים חדשה בכונן...
Written on 19/06/2022, 05:17 by Y4PC
text-to-speech-online-converterTTS או בשמה המלא text-to-speech, היא טכנולוגיה הממירה טקסט לדיבור ומסוגלת להקריא מילים ומשפטים בקול רם. בטכנולוגיה הזו משתמשים בעיקר אנשים בעלי...
Written on 16/06/2022, 04:38 by Y4PC
how-to-remove-unwanted-objects-from-photos-with-magic-eraserמכירים את זה שחבר שלכם מצלם אתכם במקום מאוד יפה ואחרי שהוא שולח לכם את התמונה אתם פתאום שמים לב שנדחפו אליה אנשים שאתם לא מכירים או מופיעים בה...
Written on 15/06/2022, 05:26 by Y4PC
5-tips-and-tricks-for-steamסטים (Steam) היא הפלטפורמה המובילה כיום בתחום הגיימינג למחשבים נייחים וניידים. היא משמשת גם כחנות לרכישת משחקים וגם מאפשרת לגיימרים לשחק דרכה...
Written on 12/06/2022, 04:45 by Y4PC
how-to-enable-dark-mode-in-firefoxיש לא מעט אנשים שלא מסוגלים לעבוד בלי מצב כהה. הוא מקל על העיניים בלילה או כשהחדר חשוך, משפר את נראות הטקסט וגם מאריך את חיי הסוללה במחשבים...
Written on 09/06/2022, 03:48 by Y4PC
how-to-see-song-lyrics-on-spotifyמכירים את זה שלפעמים יוצא לכם להתווכח עם חבר על מילים של שיר מסוים ? ספוטיפיי (Spotify) מאפשרת לכם לראות את המילים של השיר המתנגן באפליקציה, כך...

אל תפריעו לי: מה זה מצב ריכוז באייפון ואיך משתמשים בו

מכירים את זה שאתם עובדים על משהו מאוד חשוב שדורש את מלוא תשומת הלב שלכם ואתם צריכים להיות מאוד מרוכזים כדי לעשות אותו בצורה טובה ובלי שגיאות ? קשה מאוד להתרכז היום כשהסמארטפון נמצא לידנו ומקפיץ כל מיני התראות ועדכונים מאפליקציות ומשחקים שונים או מהודעות ששולחים לנו.

אפל (Apple) הבינה שמדובר בבעיה חמורה והוסיפה למכשירי האייפון (iPhone) השונים מצב עבודה מיוחד שנקרא מצב ריכוז (פוקוס Focus). מצב זה מסנן עבורכם את כל ההתראות הלא חשובות שבדרך כלל מסיחות את דעתכם ועוזר לכם להישאר מרוכזים ולסיים את המשימות שלכם ללא הפרעות. אל דאגה, השליטה נמצאת בידכם - אתם יכולים להגדיר מאילו אנשי קשר אתם כן רוצים לקבל הודעות ושיחות ומאילו לא, ובנוסף תוכלו לבחור את האפליקציות שאתם מרשים להן להפריע לכם בזמן העבודה.

איך מגדירים ומפעילים את מצב ריכוז באייפון

אז אם החלטתם שאתם לא רוצים שאף אחד יפריע לכם באמצע העבודה, לחצו על סמל ההגדרות (סמל בצורת גלגל שיניים) שמופיע במסך הבית.

סמל ההגדרות במכשירי אייפון

בחלון ההגדרות, לחצו על "ריכוז".

מצב ריכוז באייפון

בחלון ההגדרות של מצב ריכוז תוכלו לראות כל מיני מצבים שונים המשתיקים התראות, כמו: נא לא להפריע, אישי, עבודה ו- שינה. לחיצה על אחד מהמצבים הללו תאפשר לכם להגדיר אותו לפי ההעדפות האישיות שלכם.

בנוסף, בחלק התחתון של החלון יש אפשרות שנקראת "שיתוף בכל המכשירים" המפעילה אוטומטית את מצב ריכוז בכל המכשירים שבהם אתם מחוברים עם חשבון ה- Apple ID שלכם. היא תפעיל אותו בכל המכשירים רק לאחר שתפעילו אותו במכשיר הנוכחי.

בדוגמה שלנו, ניצור מצב ריכוז חדש מותאם אישית - לחצו על הפלוס (+) שמופיע בפינה השמאלית העליונה של החלון.

יצירת מצב ריכוז מותאם אישית

בחלון שנפתח, לחצו על "מותאם אישית".

מצב ריכוז מותאם אישית

בשדה השם, הקלידו שם למצב הריכוז החדש. לאחר מכן, בחרו מרשימת הצבעים והסמלים המופיעים בחלון, את הצבע והסמל (אייקון) של מצב הריכוז החדש.

הערה: הסמל שבחרתם יופיע בשורת המצב (Status Bar) בכל פעם שתפעילו את מצב ריכוז. בשורת המצב מופיעים בדרך כלל הסמלים של הסוללה, ווייפיי (WiFi) והשעה.

תנו שם למצב הריכוז החדש ובחרו צבע ואימוג'י מתאימים

גללו למטה ולחצו על "הבא".

לאחר שבחרתם שם, צבע ואימוג'י למצב ריכוז, לחצו על הבא

כעת, תוכלו לבחור את אנשי הקשר שאתם רוצים לאפשר להם להתקשר אליכם ולשלוח לכם הודעות ועדכונים אחרים בזמן שמצב ריכוז מופעל. לחצו על האפשרות הוספה (+) שנמצאת תחת "אנשים מותרים".

הוסיפו את אנשי הקשר שאתם רוצים לאפשר להם להתקשר אליכם או לשלוח לכם הודעות בזמן שמצב ריכוז מופעל באייפון

בחרו מרשימת אנשי הקשר את אנשי הקשר הרצויים ולאחר מכן לחצו על "סיום".

בחרו את אנשי הקשר שאתם רוצים לאפשר להם להתקשר או לשלוח לכם הודעות בזמן שמצב ריכוז מופעל

כעת, לחצו על "שיחות מ:".

בחלון אנשים שהתרת להם לשלוח לך עדכונים, לחצו על שיחות מ-

בחרו למי אתם רוצים לאפשר להתקשר אליכם כאשר מצב ריכוז מופעל: "כולם", "אף אחד", "מועדפים" או "כל אנשי הקשר". ניתן גם לאפשר שיחות חוזרות מאדם שמתקשר אליכם בפעם השניה תוך 3 דקות, על ידי הפעלת האפשרות "להתיר שיחות חוזרות". לאחר מכן, לחצו על "סיום".

בחרו למי אתם רוצים לאפשר להתקשר אליכם כאשר מצב ריכוז מופעל

לאחר שבחרתם את אנשי הקשר הרצויים, לחצו על "להתיר".

הערה: אם אתם לא רוצים שאף אחד יפריע לכם, לחצו על "לא להתיר לאף אחד".

לחצו על להתיר

בחלון הבא, תוכלו לבחור מאילו אפליקציות אתם מעוניינים לקבל התראות בזמן שמצב ריכוז מופעל. לחצו על האפשרות "הוספה" (+) שנמצאת תחת "יישומים מותרים".

הוספת אפליקציות למצב ריכוז

בחרו מרשימת האפליקציות את האפליקציות שאתם רוצים לאפשר להן לשלוח לכם עדכונים בזמן שמצב ריכוז מופעל. לאחר מכן, לחצו על "סיום".

הפעלת האפשרות "רגישים לזמן" תאפשר לאפליקציות מסוימות המוגדרות כקריטיות ואינן נמצאות ברשימת האפליקציות המותרות שלכם, כמו יומן הפגישות למשל, לשלוח לכם התראות.

כעת, לחצו על "להתיר". אם אתם לא מעוניינים לאפשר לאף אפליקציה לשלוח לכם התראות בזמן שמצב ריכוז מופעל, לחצו על "לא להתיר לאף יישום".

הוספת אפליקציות לרשימת האפליקציות שיכולות לשלוח עדכונים גם כאשר מצב ריכוז מופעל

כל הכבוד ! מצב הריכוז שיצרתם מוכן. לחצו על "סיום".

מצב הריכוז שלכם מוכן לשימוש

בחלון שנפתח תוכלו לראות את כל ההגדרות והפרטים של מצב הריכוז שיצרתם. בנוסף, תוכלו לשנות הגדרות ולבצע התאמות נוספות של מצב הריכוז החדש:

סטטוס ריכוז - כאשר הגדרה זו פעילה, אפליקציות מסוימות כמו אפליקציית ההודעות למשל, יודיעו לאנשים שהשתקתם את ההתראות במכשיר שלכם.

מסך הבית - הגדרה זו מאפשרת להסתיר את תגי ההתראות השונים ולבחור אילו מסכי בית תרצו להציג בזמן שמצב ריכוז מופעל.

מסך הנעילה - ניתן להנמיך את הבהירות של מסך הנעילה וגם להציג במסך זה את כל העדכונים וההתראות שהושתקו.

שם ומראה - ניתן לשנות את השם והמראה שהענקתם למצב הריכוז החדש שיצרתם.

אם תרצו להפעיל או לכבות את מצב ריכוז באופן אוטומטי בשעה או במקום מסויימים, לחצו על "הוספת תזמון או פעולה אוטומטית".

חלון הגדרות מתקדמות במצב ריכוז

תוכלו להפעיל אוטומטית את מצב ריכוז בשעות מסוימות, מקומות ספציפיים או כאשר אתם עובדים עם אפליקציה כלשהי.

בחירה באפשרות "הפעלה חכמה" תגרום להפעלת מצב ריכוז באופן אוטומטי על פי נתונים המבוססים על מיקום, שימוש באפליקציות ספציפיות ועוד.

הפעלת מצב ריכוז באופן אוטומטי בשעה ובמקום מסוימים

ניתן להפעיל ולכבות את מצב ריכוז בצורה פשוטה ומהירה דרך מרכז הבקרה או דרך חלון ההגדרות של מצב ריכוז.

הערה: כדי להגיע למרכז הבקרה, יש להחליק מהפינה השמאלית העליונה של המסך כלפי מטה (או על ידי החלקה מהחלק התחתון של המסך כלפי מעלה במכשירים ישנים יותר).

הפעלת מצב ריכוז באייפון דרך מרכז הבקרה

איך מוחקים מצב ריכוז

אם אם מעוניינים למחוק מצב ריכוז מסוים שיצרתם, חזרו להגדרות מצב ריכוז (מוסבר בסעיפים קודמים) ולחצו על השם של הריכוז שאתם מעוניינים למחוק.

לחצו על מצב הריכוז שאתם רוצים למחוק

בחלון של הריכוז, גללו למטה עד שתגיעו לאפשרות "מחיקת ריכוז" ,לחצו עליה.

מחיקת ריכוז מרשימת הריכוזים באייפון

אשרו את פעולת המחיקה על ידי לחיצה על האפשרות "מחיקת ריכוז" המופיעה בתפריט שנפתח בחלק התחתון של המסך.

איך מוחקים ריכוז באייפון

כעת, הריכוז יימחק ולא יופיע יותר ברשימת הריכוזים. אגב, לא תוכלו גם לשחזר אותו.

Comments powered by CComment